اخبارکتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا

جستجو اخبار

اخبار کتابخانه مرکزی

(آرشیو ماه اردیبهشت 1397)

30
چکیده: پایگاه مجلات تخصصی نور، بانک اطلاعاتی متنی-تصویری است که در راستای تسهیل و ترویج امر پژوهش، وظیفه شناسایی و عرضه مجلات تخصصی علوم اسلامی و انسانی در فضای مجازی را بر عهده دارد. به همین منظور دسترسی به این پایگاه از روز یکشنبه 30/2/1397برای دانشجویان و اساتید گرامی ایجاد شده است. از ویژگی های آن نیز می توان به رابط کاربری مناسب، امکان مطالعه و دانلو... ادامه »
26
دومین کارگاه آموزشی scifinder دوشنبه 31 اردیبهشت ماه
چکیده: کتابخانه مرکزی با همکاری دانشکده شیمی فیزیک با ارائه شرکت نسیم ایمان برگزار می نماید کارگاه آموزشی scifinder  در تاریخ 31 اردیبهشت 1397  ساعت 10:30 الی 13  مکان: سایت افق طبقه اول ساختمان خوارزمی  (آوردن لپ تاب مانعی ندارد)
26
ارسال کتاب های خریداری شده از نمایشگاه کتاب به دانشگاه الزهرا واحد ارومیه
چکیده: در روز چهارشنبه 26 اردیبهشت 1396، کتابهای خریداری شده از نمایشگاه کتاب در سال 1396 که توسط بخش خدمات فنی کتابخانه سازماندهی و آماده سازی شده بود، به ارومیه ارسال شد.
25
برگزاری سمینار scifinder در سالن کوثر
چکیده: در روز سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 ، کارگاه آموزشی پایگاه اطلاعاتی scifinder در سالن کوثر واقع در ساختمان ابن سینا، با هدف یادگیری این بانک و استفاده مفید از آن (که در مدت محدود، به مدت 60 روز، امکان دسترسی آن از طرف کتابخانه مرکزی برای دانشگاه الزهرا (س) ، فراهم گردیده است) برگزار گردید. این سمینار توسط کارشناس آموزش شرکت نسیم ایمان  آموزش داده ... ادامه »
24
سمینار آشنایی با پایگاه اطلاعاتی SciFinder
چکیده: کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا برگزار می کند سمینار آشنایی با پایگاه اطلاعاتی SciFinder زمان : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 از ساعت 12 تا 13:30 مکان : سالن کوثر واقع در طبقه همکف ساختمان ابن سینا 
24
برگزاری کارگاه آموزشی بانکهای اطلاعاتی و نرم افزار سیمرغ در دانشکده روانشناسی
چکیده:  روز دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 در سایت دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی کارگاه آموزشی بانک های اطلاعاتی برای اساتید و دانشجویان دانشکده روانشناسی برگزار گردید. هدف از این کارگاه معرفی امکانات بیشتر بانک های اطلاعاتی بهمراه استفاده کارآمدتر و بهره وری بهتر از خدمات کتابخانه مرکزی است. در این کارگاه آموزش کامل بانک اطلاعاتی Sience Direct با امکان ج... ادامه »
23
گزارش تصویری خرید کتابخانه مرکزی از سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب در اردیبهشت 1397
چکیده: در روزهای 12 تا  22 اردیبهشت 1397 که  سی و یکمین نمایشگاه کتاب برگزارشد، کارشناسان کتابخانه مرکزی بر اساس درخواست های گروه ها از دانشکده های مختلف، اساتید، دانشجویان و ... از ناشران خارجی و داخلی خرید کردند. لازم به ذکر است که عناوین کتاب های خریداری شده در اولین فرصت از طریق سایت کتابخانه مرکزی اطلاع رسانی خواهد شد
19
بازدید دکتر فراستخواه، دکتر سمنانیان و دکتر زکایی از کتابخانه مرکزی
چکیده: در روز چهارشنبه  1397/2/19، دکتر فراستخواه، دکتر سمنانیان و دکتر زکایی از کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا بازدید نمودند. در این بازدید  آقای دکتر رضایی شریف آبادی عضو هیات علمی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س) ایشان را همراهی کردند و از تمام بخش های کتابخانه مانند امانت، مرجع، پایان نامه ها و ... دیدن کردند و منابع و امکانات&... ادامه »
18
بازدید دکتر مالری شوآب مدیر بخش توسعه حرفه ای اعضای هیات علمی دانشگاه ژنو-سوِییس از کتابخانه مرکزی
چکیده: در روز دوشنبه  1397/2/17، خانم مالری شوآب مدیر بخش توسعه حرفه ای اعضای هیات علمی دانشگاه ژنو- سوییس، از کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا بازدید کردند. در این بازدید خانم دکتر آبام ریاست کتابخانه مرکزی و آقای دکتر رضایی شریف آبادی عضو هیات علمی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه الزهرا(س) ایشان را همراهی کردند .خانم مالری شوآب از تمام بخش های ک... ادامه »
17
بازدید و نشست تخصصی با حضور آقای «ایاد مرشد»، رئیس کتابخانه ملی سوریه از کتابخانه مرکزی در روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 11
چکیده: بازدید و نشست تخصصی با حضور آقای «ایاد مرشد»، رئیس کتابخانه ملی سوریه در روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 11 در کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا انجام می شود.
15
برگزاری کارگاه آموزشی نحوه دیجیتال سازی منابع از طریق برنامه سیمرغ
چکیده: در روز شنبه 15 اردیبهشت 1397 دومین کارگاه آموزشی پیرو مطالب کارگاه اول (تاریخ 4 اردیبهشت ماه) مبنی بر آموزش دیجیتال سازی منابع دیجیتال  فارسی و انگلیسی در سایت دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی با استفاده از نرم  افزار سیمرغ برگزار گردید. در این کارگاه نحوه درج، حذف، ایجاد ساختار درختی، دسته بندی مناسب منابع و ....برای کتاب، پایان نامه و م... ادامه »
11
SciFinder معتبرترین و کاملترین ابزار تخصصی جستجوی پیشرفته برای تمامی مباحث و موضوعات مربوط و وابسته به دانش شیمی در جهان
چکیده: دسترسی رایگان بمدت دو ماه از تاریخ 17 اردیبهشت 1397 به معتبرترین و کاملترین ابزار جستجو پیرامون تمامی ترکیبات شیمیایی )شامل تمام ترکیبات شیمیایی ساده،ترکیبات دارویی، پلیمرها،کمپلکسها، مخلوط واکنشها و . . .(، واکنشهای شیمیایی، مقالات ژورنالهای تخصصی، مستندات ثبت اختراع ) Patents ( میباشد که توسط انجمن شیمی امریکا (ACS) ارائه میشود. این مجموعه م... ادامه »
10
بازدید دانش آموزان مدرسه آرارات از کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا(س)
چکیده: در روز یکشنبه 1397/2/9 دانش آموزان سال نهم مدرسه آرارات از کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا بازدید کردند.با توجه به اینکه این دانش آموزان در سال آینده انتخاب رشته را درپیش داشتند، از طرف مدیران و مسولان این مدرسه ترتیبی داده شده بود که قبل از ورود به رشته تخصصی شان بتوانند از کتابخانه و دانشکده های دانشگاه الزهرا دیدن کنند تا بتوانند در انتخاب رشته تص... ادامه »
08
بازدید رییس کتابخانه ملی چک از کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا(س)
چکیده: در روز چهارشنبه 5/2/1397 آقای مارتین کوکاندا رئیس کتابخانه ملی جمهوری چک به همراه همکارش آدولف کنال، دبیر پژوهش و علوم کتابخانه ملی چک از کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا (س)بازدید کردند. در این بازدید خانم دکتر آبام، رییس کتابخانه مرکزی، آقای دکتر جوانی، معاون روابط بین الملل، آقای دکتر رضایی شریف آبادی، رییس مرکز ارزیابی و عملکرد دانشگاه الزهرا و نا... ادامه »
05
بازدید و نشست تخصصی با حضور آقای "مارتین کوکاندا"، رییس کتابخانه ملی چک در روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه از ساعت 11 تا 13
چکیده: بازدید و نشست تخصصی با حضور آقای "مارتین کوکاندا "رییس کتابخانه ملی چک در روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه از ساعت 11 تا 13 در کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا انجام می شود.
05
بازدید رییس و معاون اسبق سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران از کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا
چکیده: در روز سه شنبه مورخ 1397/2/4، آقای علی اکبر اشعری و آقای غلامحسین صفری، رییس و معاون اسبق سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به همراه دکتر رضایی شریف آبادی از کتابخانه مرکزی دانشگاه الزهرا(س) بازدید به عمل آوردند. ایشان در این بازدید از امکانات و تجهیزات ساختمان جدید کتابخانه تعریف و تمجید نمودند.
02
راهنمای دریافت بن خریدکتاب در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
چکیده: قابل توجه اساتید ارجمند و دانشجویان گرامی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 12 تا 22 اردیبهشت ماه سال جاری در محل مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد به استناد ابلاغ دستورالعمل سخنگوی نمایشگاه کتاب همایون امیرزاده ، بن خرید کتاب در راستای تحقق سیاست‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور کمک به جامعه علمی کشور و همچن... ادامه »